Profesör Doktor Ömer Ayhan Kalyoncu | Psikiyatrist
Facebook'ta takip edin Twitter'da takip edin RSS Servisi

MerhabaTarih boyunca bilinmeyenle mücadele etmek zorunda kalan insanlar yaşadıkları bedensel, psikolojik ve sosyal sorunlarla baş edebilme mücadelesi vermişlerdir.Bu mücadele sürecinde insanların amacı belirsizliği olabildiğince ortadan kaldırmak olmuştur.

Fakat bilinmeyen belirsizlik her zaman korkutucu olduğundan çok az insan bilinmeyeninüzerine gitmeye, belirsizliğin ardındaki perdeyi kaldırabilmeye cesaret edebilmiştir. Daha çok bilinmeyenin üstü akıldışı yöntemlerle örtülerek huzursuzluğun giderilmesi amaçlanmıştır. Artık günümüzde insanoğlunun bilgi düzeyi her türlü olguyu nedenleri ile açıklamayı gerektirir durumdadır. Bu nedenle hızla gelişen tıp biliminin psikiyatri dahil her alanında hizmetini alan tüm insanların aldıkları sağlık hizmeti ile ilgili önemli hakları vardır. Hasta hakları olarak tanımlanan ve herkesin insan olması dolayısıyla sahip olduğu bu hakları saygı görme, kendi yaşamını belirleme, fiziksel ve zihinsel bütünlüğe sahip olma, güvenli bir yaşam sürdürme, hastalandığında gerekli bakım ve tedavi hizmetini alma, alacağı sağlık hizmeti hakkında bilgilendirilme, onaylama, gizlilik ve özel yaşamına saygı gösterilme olarak sıralayabiliriz. Ayrıca her hasta kendi ahlaki ve kültürel değerlerine, dinsel ve felsefi inançlarına sahip olma ve bunlara saygı gösterilme hakkına da sahiptir. Bu haklar 1994 Amsterdam bildirgesi ile evrensel hasta hakları olarak deklere edilmişlerdir. Şu an okumakta olduğunuz kişisel web mekanımda sizlere herhangi bir reklam ve yönlendirme amacı içermeden sadece kendi mesleki ve sosyal aktivitelerim hakkında bilgi sağlamayı amaçladım. Bu mekanda benim hakkımda bulacağınız her türlü bilgi geçerli kaynaklar tarafından teyid edilecektir. Ayrıca iletişim bölümünden tarafıma göndereceğiniz maillerle bilgilenmek istediğiniz diğer konular hakkında sizlere ek bilgiler vermeye çalışacağım. Kişisel sitemi ziyaret ettiğiniz için sizlere teşekkür eder, sağlık ve mutluluk dolu güzel günler dilerim.Yorum Yaz

Adınız Soyadınız
Email Adresiniz
Başlık
Yorumunuz:

Merhaba

Tarih boyunca bilinmeyenle mücadele etmek zorunda kalan insanlar yaşadıkları bedensel, psikolojik ve sosyal sorunlarla baş edebilme mücadelesivermişlerdir. Bu mücadele sürecinde insanların amacı belirsizliği olabildiğince ortadan kaldırmak olmuştur.
devamı..

VİDEOLAR

DUYURULAR

Prof Dr Ayhan Kalyoncu Cuma akşamı Kanal 24'te.


Prof Dr Ayhan Kalyoncu 15 Mayıs cuma günü Show Tv'de


e- bülten üyeliği

E- bülten üyesi olmak için, Facebook sayfamız https://www.facebook.com/ProfDrAyhanKalyoncu üzerinden gelen kutumuza e- mail adreslerinizi gönderebilirsiniz !


SİZDEN GELENLER

Harika bir yazı 04-02-2014
sigara hakkında da bir çalışma bekliyoruz sizden devamı...x

Ayhan Kalyoncu Facebook'ta

Prof. Dr. Ayhan Kalyoncuy'u Facebook'ta takip edin.

Müzik Dinle Haber Güncel Haber Spor Çocuk Alerjisi