Profesör Doktor Ömer Ayhan Kalyoncu | Psikiyatrist
Facebook'ta takip edin Twitter'da takip edin RSS Servisi

"Günlük Hayata Dönemezsek Fobik Bir Toplum Olacağız"Teröristlerin Psikolojisi ve Terörle Nasıl Başa Çıkılacağına Dair İpuçları Prof. Dr. Ayhan Kalyoncu Röportajında..

Ankara, Güvenpark’ta 13 Mart Pazar günü yaşanan bombalı saldırı yine sivilleri hedef aldı. Beş ay içinde üç defa terör saldırılarıyla karşı karşıya kalan Ankaralıların, ulaşım ağına yakın noktalardan evlerini taşıdıkları söyleniyor. İstanbul’da yaşayan birçok kişi de metroya binmiyor, kalabalık yerlere gitmiyor. İnternette dolaşan “Şu gün patlama olacak, sokağa çıkmayın” uyarıları da cabası. Her an endişe eden bir topluma dönüşmeye başladığımıza Psikiyatrist Prof. Dr. Ayhan Kalyoncu’yu aradığımda bir kere daha emin oldum: “Danışanlarımın çoğu Taksim’e gelmekten endişe ettiği için randevularını iptal etti. Yoksa size bu kadar kolay vakit ayıramazdım. Buyrun, beklerim.”

Söze teröristlerin psikolojisini ele alarak başladık, toplumun şu anki psikolojisinin ne halde olduğuna kadar konuştuk. Bütün röportaj boyunca bir şeyin altını özellikle çizdi Kalyoncu: “Herkes bir an önce normal yaşantısına dönmezse, gerilim yükselir, şiddet şiddeti doğurur. Şu an ikiye bölünen halk arasında oluşan gerilim sözel de olsa bir süre sonra fiziki şiddete dönüşür ve terör amacına ulaşır.”

Röportajın tamamı için: http://www.milliyet.com.tr/-gunluk-hayata-donmezsek-fobik/pazar/haberdetay/20.03.2016/2212607/default.htmYorum Yaz

Adınız Soyadınız
Email Adresiniz
Başlık
Yorumunuz:

Merhaba

Tarih boyunca bilinmeyenle mücadele etmek zorunda kalan insanlar yaşadıkları bedensel, psikolojik ve sosyal sorunlarla baş edebilme mücadelesivermişlerdir. Bu mücadele sürecinde insanların amacı belirsizliği olabildiğince ortadan kaldırmak olmuştur.
devamı..

VİDEOLAR

DUYURULAR

Prof Dr Ayhan Kalyoncu Cuma akşamı Kanal 24'te.


Prof Dr Ayhan Kalyoncu 15 Mayıs cuma günü Show Tv'de


e- bülten üyeliği

E- bülten üyesi olmak için, Facebook sayfamız https://www.facebook.com/ProfDrAyhanKalyoncu üzerinden gelen kutumuza e- mail adreslerinizi gönderebilirsiniz !


SİZDEN GELENLER

Harika bir yazı 04-02-2014
sigara hakkında da bir çalışma bekliyoruz sizden devamı...x

Ayhan Kalyoncu Facebook'ta

Prof. Dr. Ayhan Kalyoncuy'u Facebook'ta takip edin.

Müzik Dinle Haber Güncel Haber Spor Çocuk Alerjisi