Profesör Doktor Ömer Ayhan Kalyoncu | Psikiyatrist
Facebook'ta takip edin Twitter'da takip edin RSS Servisi

Adana'daEmniyet Müdürlüğü ve Kızılay Şubesi tarafından öğretmenlere yönelik panel düzenlendi

Adana'da öğretmenlere yönelik "Madde Bağımlılığı ve Zararları" konulu panel düzenlendi.

 

Adana Valisi Hüseyin Avni Coş, Emniyet Müdürlüğü ve Kızılay Şubesi tarafından Seyhan Kültür Merkezi'nde düzenlenen panelde, gençliğin başta uyuşturucu, kumar, alkol ve kötü alışkanlıklardan uzak bir şekilde yetiştirilmesinin devletin temel görevi olduğunu belirterek, ancak bu konuda ailelerin de görev ve sorumluluğu bulunduğunu söyledi.

Coş, madde bağımlılığının en başta aile yapısını ve bağlarını zedelediğine dikkat çekerek, "Eğitim, sağlık ve güvenlik teşkilatımız, sivil toplum kuruluşlarımız el birliğiyle bir taraftan madde bağımlılığı ile mücadelede ederken, diğer taraftan da da maddelere olan talebi, ihtiyacı azaltmak için çalışması gerekiyor. Bugün burada yapılan panelin de bu amaca hizmet etmesini içtenlikle temenni ediyorum" dedi.

Emniyet Müdürü Ahmet Zeki Gürkan ise panelde madde bağımlılığının toplumsal düzeni bozabildiğini, özellikle toplumun en önemli yapı taşı olan gençlere zarar verdiğini belirtti. 

Gürkan, 14-25 yaş arasındaki gençlerin risk grubunda olduğunu ifade ederek, şöyle devam etti:

"Madde kullanımı şiddetin ve suçun artması, bazı hastalıkların yaygınlaşması ve sosyal yapıda çöküntü gibi bir çok sosyal ve sağlık problemlerine neden olmaktadır. Bu mücadelede sadece polisiye tedbirlerin yeterli olmayacağı unutulmamalıdır. Toplumdaki her bir ferdin bireysel sorumluluğu bulunmaktadır. Birlikte verilecek bu mücadelede hepimiz sorunun değil, çözümün bir parçası olmalıyız, olmak da zorundayız."

Gürkan, uyuşturucu madde bağımlılığı ile mücadele konusunda Emniyet Müdürlüğü bünyesinde bir çok projenin uygulandığını da vurguladı.

Avukat İsa Ayanoğlu'nun başkanlığını yaptığı panelde komiser ve Uzman Psikolojik Danışman Uğur Evcin, Sosyolog Fatma Özdoğan ile Prof. Dr. Ayhan Kalyoncu konuşma yaptı. - Adana


http://www.sondakika.com/haber/haber-adana-da-madde-bagimliligi-ve-zararlari-paneli-5015583/ Yorum Yaz

Adınız Soyadınız
Email Adresiniz
Başlık
Yorumunuz:

Merhaba

Tarih boyunca bilinmeyenle mücadele etmek zorunda kalan insanlar yaşadıkları bedensel, psikolojik ve sosyal sorunlarla baş edebilme mücadelesivermişlerdir. Bu mücadele sürecinde insanların amacı belirsizliği olabildiğince ortadan kaldırmak olmuştur.
devamı..

VİDEOLAR

DUYURULAR

Prof Dr Ayhan Kalyoncu Cuma akşamı Kanal 24'te.


Prof Dr Ayhan Kalyoncu 15 Mayıs cuma günü Show Tv'de


e- bülten üyeliği

E- bülten üyesi olmak için, Facebook sayfamız https://www.facebook.com/ProfDrAyhanKalyoncu üzerinden gelen kutumuza e- mail adreslerinizi gönderebilirsiniz !


SİZDEN GELENLER

Harika bir yazı 04-02-2014
sigara hakkında da bir çalışma bekliyoruz sizden devamı...x

Ayhan Kalyoncu Facebook'ta

Prof. Dr. Ayhan Kalyoncuy'u Facebook'ta takip edin.

Müzik Dinle Haber Güncel Haber Spor Çocuk Alerjisi