Profesör Doktor Ömer Ayhan Kalyoncu | Psikiyatrist
Facebook'ta takip edin Twitter'da takip edin RSS Servisi

Neval Sipahi


      Uzman Klinik Psikolog Neval Sipahi, 2011 yılında İstanbul Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nden mezun olmuştur. Lisans eğitiminin ardından 2014 yılında kabul aldığı İstanbul Üniversitesi Klinik Psikoloji Bölümü’nden “Psoriazis Vulgaris ve Atopik Dermatit Hastalarının Dürtüsel İşleyişlerinin Libidinalizasyon Ekseninde Rorschach ve Tematik Algı Testi Aracılığıyla Değerlendirilmesi” konulu teziyle mezun olarak uzman klinik psikolog ünvanını almıştır.

     2012- 2016 yılları arasında çeşitli okullarda psikolog olarak çocuklar ve aileler ile çalışmış, 2013-2014 yılları arasında İstanbul Çocuk Ergen Psikanalitik Psikoterapiler Derneği ve Tavistock Kliniği ortaklığında yürütülen Tavistock Psikanalitik Bebek Gözlemi Eğitimi’ni tamamlamıştır.

       Rorschach Testi, Tematik Algı Testi ve Peri Masalları Testi uyguladığı testler arasında olup, aynı zamanda Rorschach ve Projektif Testler Derneği yönetim kurulu üyesidir. Ergen ve yetişkinlerle psikanalitik yönelimli çalışamaya devam etmekte ve çocuk gelişimi üzerine ebeveynlere danışmanlık vermektedir. 

       Bireysel psikanaliz çalışması devam eden Neval Sipahi, projektif testler ve psikanaliz alanında çeviriler yapmaktadır. Ulusal ve uluslararası projektif testler kongrelerine aktif olarak katılım göstermekte ve bu alandaki bilimsel çalışmalarını sunmaya devam etmektedir.
Merhaba

Tarih boyunca bilinmeyenle mücadele etmek zorunda kalan insanlar yaşadıkları bedensel, psikolojik ve sosyal sorunlarla baş edebilme mücadelesivermişlerdir. Bu mücadele sürecinde insanların amacı belirsizliği olabildiğince ortadan kaldırmak olmuştur.
devamı..

VİDEOLAR

DUYURULAR

Prof Dr Ayhan Kalyoncu Cuma akşamı Kanal 24'te.


Prof Dr Ayhan Kalyoncu 15 Mayıs cuma günü Show Tv'de


e- bülten üyeliği

E- bülten üyesi olmak için, Facebook sayfamız https://www.facebook.com/ProfDrAyhanKalyoncu üzerinden gelen kutumuza e- mail adreslerinizi gönderebilirsiniz !


SİZDEN GELENLER

Harika bir yazı 04-02-2014
sigara hakkında da bir çalışma bekliyoruz sizden devamı...x

Ayhan Kalyoncu Facebook'ta

Prof. Dr. Ayhan Kalyoncuy'u Facebook'ta takip edin.

Müzik Dinle Haber Güncel Haber Spor Çocuk Alerjisi