Profesör Doktor Ömer Ayhan Kalyoncu | Psikiyatrist
Facebook'ta takip edin Twitter'da takip edin RSS Servisi

Alkol, Uyuşturucu ve Diğer Bağımlılıklar


Alkol, Uyuşturucu ve Diğer Bağımlılıklar
Çağımızın en önemli sağlık probleminin alkol ve uyuşturucu kullanımı olduğunu artık hepimizin fark etmesi gerekmektedir.

 

Ülkemizde yapılan bilimsel çalışmalar ve narkotik kayıtları alkol ve uyuşturucu kullanımının giderek daha genç yaşlara doğru indiği ve hızla arttığı gerçeğini ortaya koymaktadır. Tabii buna bağlı olarak da bağımlı kişilerin sayısı giderek artmaktadır. Ailenizden biri ya da bir başka sevdiğiniz kişinin bağımlı olduğunu öğrendiğinizde artık sizin de hayatınız değişmiş olacaktır.

  • Bağımlılık hakkında ne biliyorsunuz?
  • Bu sorunla baş etmek için ne yapabilirsiniz?
  • Kime başvuracaksınız?

 

Bu ve benzeri sorular daha önceleri sizin için hiçbir anlamı olmayan konular olsalar da maalesef artık yaşamınızda çok önemli ve öncelikli hale gelmişlerdir. Bu durumda paniğe ve endişeye kapılmanız ne size ve ne de sevdiğiniz yakınınıza yarar sağlayacaktır. Öncelikle, bu önemli soruna çözüm arayış sürecinde en doğru, çağdaş ve yeni bilgilere ulaşacak güncel bir kaynağa ihtiyacınız olacaktır.

 

İşte bu kaynak size bağımlılığın ne olduğunu, nelerin bağımlılık yaptığını, bağımlılık sürecinin nasıl geliştiğini, bağımlı hastaya yaklaşımın nasıl olacağını ve tedaviye nasıl yönlendirileceğini, en iyi tedavi seçeneklerinin neler olduğunu, kimlerden yardım alabileceğinizi, alacağınız bu tedavi hizmetinin gizliliğini ve maliyetlerini yeterli şekilde anlatabilecek olmalıdır. Ayrıca risk altında olduğunu bildiğiniz çocuklarınızla alkol ve uyuşturucu hakkında neleri, nasıl konuşacağınızı da  öğretmelidir.

 

Çağımız bilgi çağı olup artık her konuda güncel bilgiye internet üzerinden ulaşabilmekteyiz. Fakat bu bilginin lisanı genellikle İngilizce olup ülkemiz gerçeğini yansıtmamaktadır. Bunun için de alkol ve uyuşturucu kullananların tedavisi üzerine çalışan bir akademisyen psikiyatrist olarak bu alanda her zaman kolayca ulaşabilecek kapsamlı bir kaynak kitap oluşturma isteğini hep duymuşumdur. Mesleki hayatımda bugüne kadar yaptığım bilimsel yayınlarda bağımlılığın nedenleri, gelişim süreçleri ve uygulanacak yeni tedaviler hakkında aynı klinik ve üniversitelerde birlikte çalıştığım meslektaşlarımla beraber bilimsel çalışmalar ve yayınlar yaptık. Bütün bu süreçlerin sonucunda alkol ve uyuşturucu kullanan hastalarımla geçen 28 yıllık klinik deneyim ve akademik birikimlerimi aktarmak için “Plastik Düşler” isimli kitabı yazdım. 

 

Her zaman elinizin altında bulunması gereken içerisinde alkol ve uyuşturucular hakkında akla gelebilecek her türlü sorunun yanıtını bulabileceğiniz, okunması kolay, kapsamlı bir kaynak olan “Plastik Düşler” isimli kitabıma aşağıda verdiğim linkten ulaşabilirsiniz.

 

"Plastik Düşler"  için tıklayın.

 

Tüm okuyucularıma ve yakınlarına her türlü alkol ve uyuşturucudan uzak, ayık, sağlıklı ve mutlu günler dilerim. 

 

Prof. Dr. Ömer Ayhan Kalyoncu

 
Merhaba

Tarih boyunca bilinmeyenle mücadele etmek zorunda kalan insanlar yaşadıkları bedensel, psikolojik ve sosyal sorunlarla baş edebilme mücadelesivermişlerdir. Bu mücadele sürecinde insanların amacı belirsizliği olabildiğince ortadan kaldırmak olmuştur.
devamı..

VİDEOLAR

DUYURULAR

Prof Dr Ayhan Kalyoncu Cuma akşamı Kanal 24'te.


Prof Dr Ayhan Kalyoncu 15 Mayıs cuma günü Show Tv'de


e- bülten üyeliği

E- bülten üyesi olmak için, Facebook sayfamız https://www.facebook.com/ProfDrAyhanKalyoncu üzerinden gelen kutumuza e- mail adreslerinizi gönderebilirsiniz !


SİZDEN GELENLER

Harika bir yazı 04-02-2014
sigara hakkında da bir çalışma bekliyoruz sizden devamı...x

Ayhan Kalyoncu Facebook'ta

Prof. Dr. Ayhan Kalyoncuy'u Facebook'ta takip edin.

Müzik Dinle Haber Güncel Haber Spor Çocuk Alerjisi