Profesör Doktor Ömer Ayhan Kalyoncu | Psikiyatrist
Facebook'ta takip edin Twitter'da takip edin RSS Servisi

Katerina Tenezou


Katerina Tenezou

Yunanistan (National and Kapodistrian University of Athens) ve Hollanda’da (Tillburg Üniversitesi) Psikoloji dalında lisans eğitimi alan Katerina Tenezou, Yunanistan’da yine aynı üniversitenin Klinik Psikoloji yüksek lisans programından mezun olmuştur.  Üç senelik master programının ardından Atina Tıp Fakültesi'nde Bilişsel Psikoterapi alanında uzmanlığını yapan Tenezou, onaylı Bilişsel Psikoterapisttir ve 2001’den beri Klinik Psikolog ve Psikoterapist olarak çalışmaktadır.  Çalıştığı yerler arasında Yunanistanistan Devlet Sağlık Hizmetleri (NHS) ile İstanbul'daki çeşitli hastaneler bulunmaktadır.  

 

 

Mesleki ilgi alanı ve uzmanlığı bağımlılık olan Katerina, bireysel terapi ile beraber, çift ve grup psikoterapi uygulamaları da yapmaktadır.  Klinik anlamda çeşitli tedavi yöntemlerini kullanan Tezenou, asıl olarak psikodinamik yaklaşım alanında uzmanlaşmıştır.  Fakat, tedavi sürecini danışanlarının ihtiyaçlarına uygun olacak şekilde düzenleyerek birçok farklı tedavi yollarını birarada kullanmaktadır.  

 

 

Son 1 yıldır Prof. Dr. Ayhan Kalyoncu ile birlikte çalışmalarına devam etmekte ve İstanbul’da yaşamaktadır.   Psikoterapi seanslarını İngilizce ve Yunanca olarak sürdürmektedir.  Seanslarında ele alınan vakalar madde/ alkol bağımlılığı, duygudurum bozuklukları, öfke kontrol problemleri, psikoz, yeme bozuklukları, ve ilişki problemleridir.  Ayrıca Rorschach, MMPI ve WISC-IV gibi psikolojik testlerin İngilizce ve Yunanca uygulamalarını yapmaktadır.

 

 

 

English CV                                      

 

 

Greek CV
Merhaba

Tarih boyunca bilinmeyenle mücadele etmek zorunda kalan insanlar yaşadıkları bedensel, psikolojik ve sosyal sorunlarla baş edebilme mücadelesivermişlerdir. Bu mücadele sürecinde insanların amacı belirsizliği olabildiğince ortadan kaldırmak olmuştur.
devamı..

VİDEOLAR

DUYURULAR

Prof Dr Ayhan Kalyoncu Cuma akşamı Kanal 24'te.


Prof Dr Ayhan Kalyoncu 15 Mayıs cuma günü Show Tv'de


e- bülten üyeliği

E- bülten üyesi olmak için, Facebook sayfamız https://www.facebook.com/ProfDrAyhanKalyoncu üzerinden gelen kutumuza e- mail adreslerinizi gönderebilirsiniz !


SİZDEN GELENLER

Harika bir yazı 04-02-2014
sigara hakkında da bir çalışma bekliyoruz sizden devamı...x

Ayhan Kalyoncu Facebook'ta

Prof. Dr. Ayhan Kalyoncuy'u Facebook'ta takip edin.

Müzik Dinle Haber Güncel Haber Spor Çocuk Alerjisi