Profesör Doktor Ömer Ayhan Kalyoncu | Psikiyatrist
Facebook'ta takip edin Twitter'da takip edin RSS Servisi

Damla Kunt


Damla Kunt

 

Uzman Klinik Psikolog Damla Kunt, Koç Üniversitesinde Psikoloji lisans eğitimini tamamladıktan sonra İngiltere'ye giderek Queen Mary University of London’da Ruh Sağlığı: Psikolojik terapiler adlı Klinik Psikoloji yüksek lisans eğitimini tamamlamıştır.

 

Lisans eğitimi boyunca birçok eğitime katılmış ve stajlar yapmıştır. Hedeflerine daha uygun bulduğu için yüksek lisans eğitimini İngiltere’de yapmayı tercih etmiştir. Londra’da bulunan Queen Mary University of London’da Ruh sağlığı ve Psikolojik terapiler adlı klinik programa devam ederken, AÇEV, UCL (University College London) ve NHS (National Health Service)’in ortak projesi olan bir projede 1 sene boyunca araştırma görevlisi olarak çalışmıştır. Proje kapsamında, eğitimlerini almış olduğu WPPSI-R, Story Stems, Draw-a-person ve Draw-a-family testlerini çocuklara uygulamış, grup terapisinde bulunmuş, yetişkinlerle bireysel seanslar yürütmüş ve ev ziyaretlerinde süpervizyon vermiştir. Bunun dışında, Londra’da bulunduğu süre boyunca Anna Freud Center ve Tavistock Center’da mesleki eğitimlere katılmıştır. Uzmanlık tezini “Göçmenlerde Somatizasyonun Yaygınlığı” üzerine yapmış ve yüksek lisansı Üstün Başarı derecesiyle bitirmiştir.

 

Klinik Psikolog Damla Kunt Türkiye’ye döndükten sonra aldığı CBT (Bilişsel Davranışçı Terapi) ve Şema terapi eğitimlerinin yanı sıra Rorschach, MMPI, Yetişkin Zeka Testi (WAIS), Nöropsikolojik testler, Psiko-Onkoloji ve EMDR eğitimlerini de tamamlamıştır.

 

Damla Kunt, Kasım 2013 itibari ile Humanite Psikiyatri Tıp Merkezinde çalışmaya başladıktan sonra İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi Konsültasyon Liyezon Psikiyatrisi Bilim Dalı’nda gönüllü olarak çalışmaya başlamıştır, poliklinik, vizit ve konsültasyonlara katılmayı sürdürmektedir. Aynı zamanda İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi Nöroloji Anabilim Dalı’nda hastalara gönüllü olarak süpervizyon eşliğinde Nöropsikolojik test uygulamaktadır. Daha sonra Liyezon Psikiyatrisi alanına yönelmeye karar verip, University of Manchester’da Liyezon Psikiyatrisi eğitimini tamamlamıştır. 

 

Uzman Klinik Psikolog Damla Kunt'un mesleki ilgi alanları Tıbbi hastaların (MS, Diabet vb.) Psikoterapisi, Psiko-onkoloji ve Travma-Yas sürecidir. Bunun dışında yetişkinlerle Anksiyete bozuklukları, Psikosomatik hastalıklar (Somatizasyon), Fobiler, OKB (Obsesif Kompulsif Bozukluk), Duygudurum bozuklukları üzerine çalışmaktadır. Tek bir terapi yönteminin her hastada etkili olduğuna inanmadığı için eklektik bir yaklaşımla çalışmakta ve CBT dışında CAT (Cognitive Analytic Therapy) ve EMDR (Göz Hareketleriyle Duyarsızlaştıma) yöntemlerini de kullanmaktadır. 

 

İngilizce ve Türkçe dillerinde terapi ve psikometrik test uygulayabilen Uzman Klinik Psikolog Damla Kunt, aynı zamanda mesleki çeviriler yapmakta olup, kitap çevirileri bulunmaktadır.Psikososyal Onkoloji Derneği yönetim kurulu üyesi, Türk Psikologlar Derneği ve EMDR Derneği üyesidir. Kendini sürekli geliştirmek amacıyla kongre, konferans, seminer ve mesleki eğitimlere katılmaya devam etmektedir.

 

Damla Kunt Ekim 2015 itibari ile Prof. Dr. Ayhan Kalyoncu muayenehanesinde Uzman Klinik Psikolog olarak çalışmakta, Ergen ve Yetişkinlere Psikoterapi ve Psikometrik testler uygulamaktadır.

 

Web sitesine ulaşmak için tıklayın.
Merhaba

Tarih boyunca bilinmeyenle mücadele etmek zorunda kalan insanlar yaşadıkları bedensel, psikolojik ve sosyal sorunlarla baş edebilme mücadelesivermişlerdir. Bu mücadele sürecinde insanların amacı belirsizliği olabildiğince ortadan kaldırmak olmuştur.
devamı..

VİDEOLAR

DUYURULAR

Prof Dr Ayhan Kalyoncu Cuma akşamı Kanal 24'te.


Prof Dr Ayhan Kalyoncu 15 Mayıs cuma günü Show Tv'de


e- bülten üyeliği

E- bülten üyesi olmak için, Facebook sayfamız https://www.facebook.com/ProfDrAyhanKalyoncu üzerinden gelen kutumuza e- mail adreslerinizi gönderebilirsiniz !


SİZDEN GELENLER

Harika bir yazı 04-02-2014
sigara hakkında da bir çalışma bekliyoruz sizden devamı...x

Ayhan Kalyoncu Facebook'ta

Prof. Dr. Ayhan Kalyoncuy'u Facebook'ta takip edin.

Müzik Dinle Haber Güncel Haber Spor Çocuk Alerjisi